Jędrzychowice 25, 57-120 Wiązów +48 71 307 10 10

Marek Bachański

Marek Bachański
LEKARZ

Specjalista pediatrii i neurologii dziecięcej II°. W latach 1994-2015 pracownik Kliniki Neurochirurgii, a następnie Kliniki Neurologii Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Zajmuje się leczeniem chorób układu nerwowego ze szczególnym uwzględnieniem padaczki, w tym padaczki opornej na leki. Podejmuje się klasycznego leczenia farmakologicznego padaczki, jak również leczenia wysokospecjalistycznego m.in. w oparciu o kannabinoidy oraz dietę ketogenną.
W kręgu jego zainteresowań są problemy emocjonalne dzieci w każdym wieku (np. przedszkolnym i szkolnym) oraz niektóre objawy z nich wynikające (np. tiki). W 2016r. wygrał sprawę sądową odbywającą się przeciw niemu, z powództwa dyrekcji Centrum Zdrowia Dziecka: został oczyszczony z wszelkich zarzutów. Obecnie prowadzi praktykę prywatną w klinice Neuronek w Warszawie.

W Centrum Terapeutycznym Max Hemp poprowadzi konsultuje pacjentów neurologicznych, którzy są zainteresowani medycyną cannabis, a w razie potrzeby wystawi wniosek o import docelowy leków na bazie konopi.