Jędrzychowice 25, 57-120 Wiązów +48 71 307 10 10

Nasza historia

Początki Max Hemp różnią się od standardowego powstawania marek – nie zaczęliśmy od przemyślanej strategii i skrupulatnego projektu. Wszystko zaczęło się od rodzicielskiej miłości i odważnej walki o zdrowie dziecka. Poznajcie niesamowitą historię Maxa by zrozumieć, jak to wszystko się zaczęło!

W 2009 roku urodził się Max - chłopiec, który zapoczątkował w Polsce pierwszą poważną dyskusję o medycznym zastosowaniu konopi. Stało się to za sprawą jego walki z lekooporną padaczką i nawracającymi napadami. W 2014 roku stan Maxa bardzo się pogorszył – chłopiec zaczął walkę na oddziale intensywnej terapii. W tym czasie Dorota Gudaniec, mama Maxa, siedząc przy szpitalnym łóżku, szukała w Internecie sposobu na wyleczenie syna. I udało się! Dorota natrafiła w sieci na informację o tym, że medyczna marihuana uratowała życie dziewczynki z USA, która zmagała się z podobnym problemem co Max. Postanowiła spróbować. Nie było czasu do stracenia ani powodu do strachu – jedyna rzecz, której się bała, to śmierć dziecka. Bez wsparcia lekarzy, z wielką odwagą, samodzielnie sprowadziła lek z Holandii i w tajemnicy zaczęła podawać go Maxowi.

W ciągu dwóch tygodni stan chłopca bardzo się poprawił i możliwe było wybudzenie go ze śpiączki farmakologicznej, w której znalazł się z powodu nieustających napadów padaczkowych. Kiedy chłopiec wrócił do domu, rodzice testowali różne metody podania oraz dawkowania konopi i obserwowali coś, co można rozpatrywać w kategoriach cudu. Wtedy pojawił się kolejny przełomowy pomysł - Dorota i jej mąż zlecili stworzenie ekstraktu z legalnych w Polsce konopi siewnych. Tak przygotowany ekstrakt miał najlepszą jakość, był o wiele tańszy i bardziej dostępny niż leki sprowadzane zza granicy w ramach procedury importu docelowego. Powstała więc stała produkcja. Efektami terapeutycznymi i zdobytą wiedzą Dorota Gudaniec zaczęła dzielić się na swoim blogu. Dziś Max jest uśmiechniętym chłopcem i choć nie wyzdrowiał do końca to ilość napadów zmniejszyła się z kilkuset dziennie do kilku w miesiącu. To ogromny sukces i inspiracja, że nie warto tracić nadziei – nawet najtrudniejsze przypadki mogą zakończyć się happy endem!

W czasie walki o zdrowie i życie Maxa, Dorota Gudaniec przetarła wiele szlaków, popełniła wiele błędów, ale i zdobyła ogromne doświadczenie. Aby się nim dzielić stworzyła wyjątkowe miejsce – Centrum Terapeutyczne Max Hemp, w którym każdy, kto szuka wsparcia w terapii swojej lub swoich bliskich, znajdzie to, czego szuka.

"Ludzie, którzy zmagają się z chorobą - swoją lub swoich najbliższych - często są skreśleni przez konwencjonalną medycynę. Dlatego na własną rękę szukają wsparcia, wiedzy, pocieszenia, nadziei na życie i brak cierpienia. Często przemierzają setki kilometrów i wydają ogromne pieniądze na konsultacje z różnymi specjalistami, odbijając się od dziesiątek drzwi, za którymi często kryją się zaledwie strzępy informacji. Dlatego postanowiłam stworzyć miejsce, w którym chorzy i ich opiekunowie będą mogli dostać wszystko to, czego najbardziej potrzebują: cenną, merytoryczną wiedzę, praktyczne umiejętności, wielopłaszczyznowe wsparcie. Nie jestem lekarzem, ale wiem, że powrót do zdrowia jest procesem wieloetapowym i dołożę wszelkich starań, by Centrum Terapeutyczne Max Hemp odpowiedziało na Państwa potrzeby".

– Dorota Gudaniec –

O Centrum Terapeutycznym Max Hemp

Nasza misja

Wsparcie merytoryczne, praktyczne i informacyjne w zakresie terapii medyczną marihuaną: dla lekarzy, pacjentów oraz opiekunów.

Doświadczenie

Chętnie dzielimy się zdobytym przez lata doświadczeniem: własnym oraz pacjentów, z którymi pozostajemy w kontakcie.

Wiedza

Wierzymy, że tylko rzetelna wiedza może przyczynić się do globalnej zmiany świadomości w zakresie medycznego potencjału konopi. Nasza wiedza pochodzi z najlepszych źródeł: od naukowców, lekarzy i samych pacjentów, a także wynika z własnych doświadczeń i obserwacji.

Zespół

Współpracujemy z nieprzypadkowymi ludźmi. Nasz zespół składa się z doświadczonych i kompetentnych specjalistów o otwartych umysłach –lekarzy oraz praktyków terapii konopnej.

Odpowiedzialność

Jesteśmy odpowiedzialni – opieramy się na najlepszych źródłach, prowadzimy pełną dokumentację medyczną, każdego pacjenta otaczamy troską i wsparciem.

Najwyższa jakość

Kierujemy się zasadą dbałości o najwyższą jakość obsługi. Naszych Pacjentów traktujemy dokładnie tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani.

Loading...