Jędrzychowice 25, 57-120 Wiązów +48 71 307 10 10

Wydarzenia

Pokaz filmu „Podziemie nadziei”

Pokaz filmu „Podziemie nadziei”

Podziemie Nadziei to pierwszy w Polsce, pełnometrażowy film dokumentalny o medycznej marihuanie. To niesamowita produkcja, w której szczególne miejsce zajęły poruszające, autentyczne historie polskich pacjentów, dla których medyczna marihuana okazała się ostatnią deską ratunku. Twórcy mają rozmach: produkcja realizowana była nie tylko w kraju – wraz z kamerą odwiedzili oni także Izrael, Hiszpanię i Słowenię. W filmie nie brakuje wywiadów z naukowcami, lekarzami i aktywistami, ale twórcy chętnie oddają głos samym pacjentom lub ich opiekunom.

Film ten jest niezależną produkcją, finansowaną z prywatnej kieszeni twórców, a także współfinansowaną ze środków uzbieranych na platformie crowdfundingowej. Produkcją filmu zajęły się ekipy z Bluz Media oraz Unii Twórców. Zdjęcia rozpoczęto w 2015 roku – obecnie odbywają się ostatnie szlify postprodukcji. Premiera filmu zapowiadana jest na koniec 2017 roku. Na początku Podziemie Nadziei będzie można zobaczyć wyłącznie na festiwalach sztuki filmowej. Nie wiadomo jednak, kiedy (i czy w ogóle) film trafi na duże ekrany.

Zamknięty pokaz wersji roboczej filmu odbędzie się w naszym Centrum w dn. 19. listopada 2017r. o godz. 18.00.

Po seansie odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem twórców filmu i niektórych bohaterów.

Udział w pokazie jest nieodpłatny. Opłacie podlega jedynie poczęstunek – 50 zł/ os. ( kawa, herbata, woda, owoce, drobne przekąski).
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc:  71 307 10 10

Posted Comments
 • Beata
  Beata
  Dzien dobry, czy jest jeszcze szansa obejrzenia filmu? pozdrawiam Beata
  reply
  • Paula Kmiecik
   Paula Kmiecik
   Póki co – film będzie pokazywany jedynie na konkursach filmowych. Nie wiadomo, czy i kiedy trafi do szerszej publiczności.
   reply

Comments are closed.

Loading...